Centrum.cz Atlas.cz RSS export

Zpět na: PC > Hry a zábava > Logické hry > Deskové hry > DoubleChessBoard

DoubleChessBoard


Celkové hodnocení
4.3 z 54.3 z 54.3 z 54.3 z 54.3 z 5(4 hlasy)


česky

Šachový mini server pro hru přes internet a síť

Umožňuje trénovat bleskový/standardní šach i alternativní startovní pozice a šachové varianty : holanďany (mezinárodní bughouse dvojšach) , mincový a ingols šach.  S přáteli po internetu (komfortně i s logováním LAGu - o čas kdy se tah přenáší přes internet nepřijdete), lokální síti, na 1 PC s počítačovými soupeři (obsahuje i speciální intuitivní úroveň pro děti a úplné začátečníky, včetně pouhého generátoru náhodných tahů vhodného jako soupeře pro dítě co se teprve učí tahat figurkama a rozvíjí si logické myšlení).  Podporuje i časové tempo bronstein.  Slouží i jako PGN,BPGN prohlížeč šachových partií a nástroj na rychlou tvorbu šachových buletinů.

Je to takový malý šachový server, pomocí něhož si přes internet, lokální síť či na jednom PC, můžete zahrát šachy podobně jako u vás v šachovém oddíle, umožňuje totiž aby kromě až 4řech hráčů byli navíc připojeni i diváci a tak můžete, pokud chcete, zažít kibicování stejně jako u vás v klubu. A stejně jako za skutečnou šachovnicí mat a nemožný tah musíte reklamovat sami, stejně jako překročení času, neztratíte tudíž správné herní návyky. Jak klasické šachy tak třeba i ingols šach můžete vyzkoušet kromě klasického jeden na jednoho i jako hru týmů v bughouse dvojšachu.

Obsahuje velké možnosti výběru a nastavení grafického vzhledu šachovnice, včetně možnosti použít jakýkoliv true type šachový font a nastavit jeho barvy. Podporuje i hlasy jednotlivých hráčů, lze nejen použít různé hlasy předdefinované pro některou z 5ti rolí (4 hráči a divák kibitz), ale rovněž lze např. požádat vašeho přítele Jana Nováka aby namluvil některé hlášky a pak přidat adresář JanNovak, a jakmile se přihlásí jako JanNovak a napíše nějakou (či odlklikne předdefinovanou) hlášku,uslyšíte svého přítele jako by seděl vedle vás.

Uložené šachové partie sehrané při tréning-u, nebo PGN odkudkoliv, si můžete snadno a rychle i vytisknout a studovat třeba po cestě v autobuse, protože DoubleChessBoard obsahuje automatické generování šachového dokumentu s diagramy po n tazích, což znamená, že během minuty můžete mít k dispozici váš osobní šachový buletin s diagramem po každých pár tazích ve formátu .RTF a vytisknout si ho buď přímo z DoubleChessBoard-u, nebo z vašeho oblíbeného textového editoru.


Celkové hodnocení

4.3
0
4.3 z 54.3 z 54.3 z 54.3 z 54.3 z 5(4 hlasy)


Sdílet s přáteli


Souhrnné informace o DoubleChessBoard

Licence:
Freeware
Autor:
DoubleChessBoard
Potřeba instalace:
ano
Domovská stránka:
http://bughousechess.wz.cz
Velikost souboru:
12,7 MB
Operační systém:
Windows 98/XP/Vista/Vista 64bit
Staženo:
4411x celkem
0x tento týden
Poslední aktualizace:
25. ledna 2009
Odběr nových aktualizací:

Oznámit potíže s programem

Program nejde stáhnout, má chybný popis nebo víte o novější verzi?
Dejte nám o tom vědět. Velice děkujeme za Vaše podněty.